top of page

Protestas suveikė - stadionas atvertas bendruomenei 

IMG_1313
IMG_1340
IMG_1321
IMG_1339
IMG_1314
IMG_1336
IMG_1309
IMG_1312
IMG_1332

2021-04-23

Balandžio 21 dieną Vilniuje prie M. Mažvydo progimnazijos įvyko protestas, kuriuo siekta, kad stadionas savaitės darbo dienomis būtų atvertas bendruomenės žmonių sportavimui. Proteste dalyvavo apie 80 vaikų ir jaunuolių. Jie piešė plakatus su jų prašymais neužrakinti stadiono ir leisti šioje erdvėje sportuoti. Protesto metu prie stadiono tvorų buvo pakabinta apie 50 plakatų.

Jaunimas pabrėžė, kad Pilaitėje per pastaruosius kelis metus bendram naudojimui buvo uždarytos net trys laisvalaikio leidimo vietos - riedučių rampa, M. Mažvydo mokyklos stadionas, bei “sugriuvusio kupolo” vardą įgijęs stadionas, kur anksčiau buvo mėgstama leisti laisvalaikį. Tiesa, šias erdves leidžiama nuomotis per “Active Vilnius” sistemą, bet jos tampa pasiekiamos tik turtingesniems bendruomenės žmonėms. Kuomet stadionai neišnuomoti, jie keistai stovi užrakinti, tušti, nenaudojami. Tuo tarpu Pilaitėje gyvenantys vaikai ir jaunuoliai yra priversti būti už aukštų tvorų. Prie įėjimo į stadioną kabančioje lentelėje įvardijama, kad vakarais nuo 18 val. stadione gali būti bendruomenės žmonės, bet pas budintį nuėjus rakto, jau pusmetį sakoma, kad stadioną reikia nuomotis, ir raktas neduodamas. Viešų erdvių “uzurpavimas” ir užrakinimas didina socialinę įtampą  bei atskirtį mikrorajone.  

Protesto akcija atkreipė ne tik bendruomenės, žiniasklaidos, bet ir Vilniaus m. savivaldybės dėmesį, tad jau kitą dieną stadiono vartai atsivėrė Pilaitės jaunimui ir visiems sportuoti norintiems gyventojams. 

Skaitykite straipsnį apie tai l.rytas.lt dienraštyje.

bottom of page